Publikováno

Přijďte ochutnat Grilled cheese sandwich na Slavnosti svobody!

grilled cheese vintage

Plzeň opět ožije dobovými Slavnostmi svobody. A my si jejich skvělou atmosféru nenecháme ujít! V ulicích zazní swing, vzduch provoní benzín z džípů, bude se pít pivo i cola. Na dobovém jídelníčku nesmí chybět Grilled cheese sandwich. Jídlo, které si oblíbili američtí vojáci.

 

Plzeň a Francii spojuje mnohé. Třeba už jen to, že pro některé americké vojáky, kteří se v osudový D-Day vylodili na plážích v Normandii, skončila druhá světová válka prábreizh colavě v Plzni, kde oslavili svůj V-Day. Mnozí z nich ochutnali v Normandii výborné francouzské sýry (a samozřejmě také vína nebo polibky rozradostněných Francouzek).

K typické americké snídani, svačině nebo k obědu ale patří toast. A z kombinace amerického toastu a francouzského sýra vznikl báječný Grilled cheese sandwich. Právě ten vám 7. a 8. května připravíme na American DEPO Street Food Market v Plzni!

Přijďte ochutnat křupavý sýrový sandwich ke kterému budeme podávat Bretaňský colu! Ochutnejte jídlo, na kterém si před více než sedmdesáti lety pochutnávali američtí vojáci!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *