Publikováno

Přijďte ochutnat Grilled cheese sandwich na Slavnosti svobody!

grilled cheese vintage

Plzeň opět ožije dobovými Slavnostmi svobody. A my si jejich skvělou atmosféru nenecháme ujít! V ulicích zazní swing, vzduch provoní benzín z džípů, bude se pít pivo i cola. Na dobovém jídelníčku nesmí chybět Grilled cheese sandwich. Jídlo, které si oblíbili američtí vojáci.

 

Plzeň a Francii spojuje mnohé. Třeba už jen to, že pro některé americké vojáky, kteří se v osudový D-Day vylodili na plážích v Normandii, skončila druhá světová válka prábreizh colavě v Plzni, kde oslavili svůj V-Day. Mnozí z nich ochutnali v Normandii výborné francouzské sýry (a samozřejmě také vína nebo polibky rozradostněných Francouzek).

K typické americké snídani, svačině nebo k obědu ale patří toast. A z kombinace amerického toastu a francouzského sýra vznikl báječný Grilled cheese sandwich. Právě ten vám 7. a 8. května připravíme na American DEPO Street Food Market v Plzni!

Přijďte ochutnat křupavý sýrový sandwich ke kterému budeme podávat Bretaňský colu! Ochutnejte jídlo, na kterém si před více než sedmdesáti lety pochutnávali američtí vojáci!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *