Publikováno

Rozjezdy T-mobile

Co to je?

T-mobile Rozjezdy je soutěž pro začinajici podnikatele. Vice informaci zde: rozjezdy.cz

 

Co mě vedlo k podnikaní a k tomuto soutěže?

Vždy mě bavilo realizovat věci podle svého uvážení a chtěl jsem jít svojí cestou. Během studia jsem zjistil, že farmaření mě naplňuje, a to nejen jako práce, ale jako celkový životní styl, který je v souladu s přírodou. Zajímá mě přitom hlavně sýrařství. Čtyři roky jsem po škole sbíral zkušenosti na různých farmách ve Francii a po přestěhování do České republiky jsem asi dva roky pracoval na jedné české farmě, abych viděl, jak tady zemědělství funguje. Ale už mě nenaplnila pozice zaměstnanec. Chtěl jsem stát na vlastní nohy, a po narození syna, jsem si říkal že už je na to čas. Baví mě různorodost práci podnikatele a kreativita, kterou to vyžaduje

Když jsem se přiženil do Česka z Francie zjistil jsem, že nabídka dobrých sýrů vyráběných tradičním způsobem je tady omezená. Už dlouho jsme tedy z našich cest do Francie pro známé vozili na sýry, jež jsou v ČR nedostupné. Nápad tak přišel přirozeně. Sýry pečlivě vybírám a jezdím pro ně přímo na francouzské farmy nebo k sýrařům. Nejde mi jen o to vám je prodat, ale také rozšířit povědomí o francouzskou gastronomii a informovat klienty o malo známých produktech. Pořádám pro to různé ochutnávací akce (například v Alliance Francaise v Plzni), kde můžete získat informace o jednotlivých sýrech (historie, výroba, podávání nebo vhodné kombinaci s víny), jezdím na farmářské trhy, a prodávám je tady ve vlastním e-shopu. Občas nás vidíte také na některých akcích (Street Food Market), kde připravuji francouzské pokrmy, jako je Raclette (speciální sýr, který se roztavený nalévá na vařené brambory).

Do Rozjezdů jsem se přihlásil na doporučení kamarádky Jana Poncarové, která soutěžila v roce 2013 s projektem EnergetickáPoradna.cz (2. místo v Plzeňském kraji). Začátek tohoto roku byl pro moje podnikání těžší, kdy jsem se cítil trochu sám a a uvažoval jsem, jestli má smysl pokračovat. Právě v tuto chvíli přišel do cesty odkaz na soutěž. Tak jsem si říkal, že se tam minimálně potkám se zajímavými lidmi, kteří budou mít odborný názor na můj projekt a dozvím se nové věci o podnikaní. To, že mi podle poroty připadli stříbrné místo v Plzeňském kraji a že můžu soutěžit i v hlasování veřejnosti, je pro mě úspěch. Beru to jako povzbuzení k pokračování na své cestě. Ze semináře jsem si navíc odvezl zajímavé informace a kontakty.

 

Mám plány do budoucna a můžete mě v tom pomoct

Zatím jezdím na farmářské trhy a různé gastronomické akce se stánkem. V blízké budoucnosti bych si chtěl pořídit mobilní prodejnu (food truck) v retro francouzském stylu. Cena z případného vítězství by mi v tom hodně pomohla. Další etapou by mělo být zřízení kamenného obchodu i s prodejem občerstvení, pravděpodobně v Plzni. Dále bychom rádi, aby se naše nabídka rozrostla o naše vlastní sýry a tak jsme uskutečnili náš dlouhodobý sen. Můžete pro můj projekt do 7.6. hlasovat tady: http://www.rozjezdy.cz/soutez/hlasovani/30/ a tím mě podporovat na tou cestou.

Děkuji vám moc.

Váš sýrář Mickaël

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *