emmental

Emmental de Savoie IGP (100g)

79.00 

Pravý Emmental se vyrábí v Savojsku a je typický svojí jedinečnou chutí. Obsahuje minimum soli, zato hodně Vápniku, vitamíny A, B2 a D.

Druh mléka: kravské syrové

Druh sýru: lisované dohřívané těsto

Sýrařská oblast: Savojsko

Zrání: min. 4 měsice

Označení: Chráněné Zeměpisné Označení

Výrobce: Fromagerie Masson, 73100 Saint Offenge (sýrárna)

 

Není skladem

Kategorie:

Popis produktu

Ementál neboli Emmental patří k nejznámějším sýrům na světě. Bohužel jméno Emmental je často zneužíváno. My vám představujeme pravý a jediný Emmental de Savoie, který se pyšní označením Chráněné Zeměpisné Označení (CHZO). Tento Emmental s velkým „E“ je vyráběný tradiční technologií v Savojsku, ze Savojského mléka nepasterizované. V tomto kráje se tradičně pasou krávy, dokud to povolí počasí. Je to znát na chutě sýru: za typyckou chuť Ementálu se skrývá bohaty aromaticky buket. Kola ementálu jsou opravdu velká a váží kolem 80 kg. Na jeho výrobu padne 1 000 litrů mléka a sýr dozrává 3 až 6 měsíců ve studeném sklepu. Pokud dbáte na zdravou výživu, potěší vás, že ze sýrů obsahuje nejmenší podíl soli. Naopak v něm najdeme největši podíl Vápnik a velký množstvi vitamín A, B2 nebo D.

Případně se můžeme setkat ještě se švýcarským Emmentalem, který má svůj původ ve švýcarském údolí Emmental. Všechny ostatní ementály jsou pouhé kopie. Pojďte si proto vychutnat skutečnou alpskou chuť Emmentalu.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Emmental de Savoie IGP (100g)”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *